Dior’un Yeni Bebeği: SAUVAGE Hakkında

Dior’un yeni erkek parfümü Sauvage François Demarchy’nin yarattığı güçlü bir koku… Ve bir klasik olmaya şimdiden aday… Jean Baptiste Mondino’nun çektiği reklam filmindeyse ünlü oyuncu Johnny Depp rol aldı. Filmin müziği efsanevi Ry Cooder’a ait.

Sauvage… Bir Dior ismi. Christian Dior’un yeni erkek parfümü Sauvage, Eau Sauvage’ın kardeşi mi? Hayır. Kuzeni bile değil. Bu yepyeni bir “Sauvage”. Dior’un geçmişiyle dans eden yeni nesil bir Sauvage. Dior’da güçlü bir yankıya sahip olan bir ismi kendisinden önce gelen büyüğünden ödünç alıyor. Aldığı bir diğer şeyse turunçgiller. Parfümde bergamota kara biber, pembe biber, vetiver ve lavanta eşlik ediyor. Taze ve temiz bir koku. Bu parfüm, Dior parfümlerinin yaratıcısı François Demarchy için yeni, çağdaş bir imza oluşturuyor. Eau Sauvage zamanın ötesinde bir klasik, zevkliliğin inkar edilemez bir göstergesi. Yeni Sauvage güçlü bir özgür- lük manifestosu gibi.

Şişesiyse tam anlamıyla lüksün tanımı. Ağır cam şişe koyu renkte. Üzerindeki gümüş renk ayna etkisi yara- tıyor. Siyah lake kapağının üzerinde CD logosu dikkat çekiyor.

Jean-Baptiste Mondino’dan Reklam Filmi

Ünlü yönetmen, Sauvage parfümünün reklam filminde içindeki vahşi yönü bulmak, onu ele geçirmek ve açığa çıkarmak için derinlere iniyor. Doğayla bütünleşmek, zincirlerinden kurtulmuş bir vahşiyi gösteriyor bize.

Fransızca ‘vahşi, anlamına gelen ‘Sauvage’, bu filmdeki her bir görüntünün bir mesaj olduğunu biliyor. Çöl, yeni çıkılan bir yolculuğun işareti.

Ve Johnny Depp bu vahşinin kim olduğunu bize gösteriyor. . .

Parfümün Yaratıcısı François Demarchy

Dior parfümlerinin yaratıcısı François Demachy’nin tam istediği gibi mükemmel bir bileşime sahip bir parfüm.

Aynı anda hem vahşi hem de asil. Uç noktada kalitenin getirdiği güçlü ve saf bir bileşim. Doğanın kokusu… Deniz kadar mavi bir gökyüzünün, çöl güneşi altında kavrulan bembeyaz kayalık bir arazinin parfümü. Kalıcı tazeliğe sahip bir koku. Farklılıkları içinde uyum bulan aromaların vahşi bileşimi. Sauvage, lüksün aşırı dozdaki hali.

François Demachy, bir aşk merdiveninin arketipik yapısına yeniden bakmayı ve ona asil bir kalite kazandırırken bir yandan da belirgin maskülenliği ile oynamayı seçti.

Son derece yüksek ve net bir kaliteye sahip malzemelerle oluşturulmuş çağdaş ve ‘Diorlaştırılmış, bir aşk merdiveni.

François Demachy son yarattığı parfümü şöyle anlatıyor, ‘SAUVAGE’ı yaratırken, başlangıç noktası olarak bir erkeği kullandım. Güçlü bir maskülenlik. Zamanın ve modanın ötesine geçmiş bir erkek imgesi gibi.’

Johnny Depp için Bir İlk Sauvage

Sauvage
Sauvage

Ünlü oyuncu, bugüne kadar hiçbir markayı temsil etmedi. Hatta, filmlerinde canlandırdığı karak- terlerden başkasını temsil etmedi. O şimdi Dior Sauvage Erkeği! Bu dünya onunla tam bir uyum içinde çünkü bu rol onun için biçilmiş bir kaftandı.

Johnny Depp, müthiş bir aktör. Gizem dolu biri. Bir idol. Günümüz Hollywood’unun yaşayan birkaç efsanesinden biri. İyi bir aktörün sahip olması gereken tüm özelliklere sahip. Zaman zaman aşırıya kaçabilen, komik olabilen, hem avangard hem de klasik. Kariyeri de hep cesur seçimlerle ve başarılarla dolu. Ve eminiz gelecekte de bizi şaşırtmaya devam edecek. Dior Sauvage Erkeği olarak da kendi kimliğinin dışına çıkıyor ve kendisini Dior’a teslim ediyor.